• TIK.SP189

Zastosowanie multimediów i dostępu do sieci pozwala na wielowątkową realizację tematów i wyjście poza utarte schematy nauczania. Rola nauczyciela sprowadza się wtedy do roli mentora i przewodnika. Zadaniem nauczyciela jest taki kierowanie uczniem, aby ten, przeszukując zasoby danych, potrafił znaleźć informacje potrzebne do zrealizowania projektu lub odpowiedzieć na zadane pytanie. Nauczyciel pozwalający na wykorzystanie cyfrowej wiedzy zyskuje wiele w oczach ucznia. Edukacja interaktywna umożliwia prowadzenie procesu nauczania w taki sposób, który zmaksymalizuje zaangażowanie ucznia na lekcji. Możliwość znalezienia samodzielnie przez ucznia ścieżki informacji oraz formy przygotowania odpowiedzi na zadane pytanie, zwiększa jego kreatywność. Uczeń staje się badaczem, a Internet narzędziem dostarczającym informacji do wypracowania własnego zdania. Taka nauka zwiększa motywację i satysfakcję ucznia.

Dostęp do zasobów Eduwarszawa.SP189
      link bezpośredni ->>