• nasza społeczność

• Mamy blisko 100-letnią tradycję

Komunikat Dyrektora Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 189
      im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie
      w sprawie rekrutacji do oddziału sportowego
      klasy pierwszej o specjalizacji szachy

treść dokumentu

• Nasza wspólna sprawa, ekologiczna Warszawa - zajęcia w ZTM

9 maja uczniowie klas 1-3 wzięli udział w zajęciach komunikacyjnych zorganizowanych przez Zarząd Transportu Miejskiego. W ramach projektu „Nasza wspólna sprawa, ekologiczna Warszawa” omawiane były z dziećmi podstawowe zasady bezpiecznego podróżowania środkami miejskiej komunikacji publicznej.

Z wyświetlanych w trakcie zajęć odcinków serialu „Pan Bilecik uczy” dowiedziały się m.in. co można przeczytać na przystanku, po co maluje się na nich żółte linie, dlaczego należy trzymać się poręczy w czasie podróży, czy wolno jeść w autobusie i jak należy się zachować w sytuacjach nadzwyczajnych.

• Gazeta "Przerwa" - wydanie majowe

Spis treści:

• Edytorial; Samorząd szkolny; Z życia szkoły; Sport; Hobby; Wywiad; Rozmowy z nauczycielami; Recenzja książkiPrzygody z Nelą - małą reporterką; Przepis na tartę; Święto Konstytucji; Apel 3-go Maja; Ciekawostki; Kot bengalski; Kącik psychologiczny

pod redakcją Antoniny Głackiej

Przeczytaj wydanie majowe

• Warszawska Akcja „Lato w Mieście” 2023

Od 16 maja 2023 r. od godziny 16.00 rozpoczynają się zapisy do tegorocznej edycji Warszawskiej Akcji „Lato w Mieście”. Tak, jak co roku, w okresie ferii letnich, warszawscy uczniowie/uczennice oraz dzieci mieszkające w stolicy, będą miały zapewnioną opiekę oraz ofertę zajęć: sportowych, artystycznych, edukacyjnych i rekreacyjnych. Status uczennicy/ucznia przysługuje osobom pobierającym naukę w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych w okresie od 1 września do 31 sierpnia (oddział przedszkolny jest podstawową jednostką organizacyjną przedszkola i nie wchodzi w skład struktury organizacyjnej szkoły podstawowej). Do wzięcia udziału w Akcji zapraszamy również dzieci z Ukrainy, na takich samych zasadach jak dzieci warszawskie.

• Konkurs dla uczniów  klas I-VIII "Moje Wymarzone Patio"
          • Konkurs dla uczniów klas I-VIII "Moje Wymarzone Patio"

Dyrektor Szkoły ogłasza konkurs dla uczniów klas 1-8 SP nr 189 w Warszawie Moje Wymarzone Patio

Zadanie konkursowe:

Konkurs polega na wykonaniu projektu szkolnego patio, które znajduje się na terenie szkoły. Do rysunku, makiety projektu należy dołączyć spis zastosowanych elementów wystroju patio ( na kartce formatu A4) .

• Gazetka Szkolna PRZERWA

Witamy was serdecznie w świątecznym numerze gazetki szkolnej "Przerwa". Na wiosnę przygotowaliśmy dużo nowości - nowy redaktor naczelny, nowa szata graficzna, wywiad z nową nauczycielką i mnóstwo ciekawych artykułów.

Przeczytajcie z nami dalsze losy Ani Shirley, upieczcie pyszne ciasto i powspominajcie, co działo się w naszej szkole.

• Matematyczne wypieki

Wszystkich uczniów zapraszam do udziału w konkursie "Matematyczne wypieki".

W matematyce liczba PI oznacza 3,14 z nieskończonym rozwinięciem dziesiętnym a jej dzień obchodzimy 14 marca. Jest to także miesiąc i dzień urodzin Albert Einsteina.

Konkurs polega na przygotowaniu wypieku na słono lub słodko w kształcie koła i udekorowaniu go motywem liczby PI, a także przygotowaniu trzech krótkich i ciekawych informacji o liczbie PI. Kształt koła jest tu kluczowy, ponieważ liczba Pi jest wynikiem podzielenia obwodu koła przez jego średnicę.

• Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Żołnierze Wyklęci byli przykładem największego oporu Polaków wobec władzy komunistycznej w naszym kraju.

W ich szeregach w latach 1944-1963 znalazło się w sumie około 300 tysięcy osób (kilkadziesiąt tysięcy stanowiły oddziały zbrojne) a także około 20 tysięcy osób w szeregach konspiracji młodzieżowych.

• DZIEŃ PRZYJAŹNI – INTEGRACJA BEZ GRANIC

Zintegrowana klasa to taka, w której dominują pozytywne relacje koleżeńskie, wszyscy słuchają się wzajemnie, pomagają sobie i otwarcie dzielą się swoimi poglądami. W takiej klasie panuje pozytywna atmosfera, która sprzyja budowaniu poczucia bezpieczeństwa.

Dobre relacje z rówieśnikami są niezmiernie ważne w naszym życiu. Okazywanie życzliwości, pomaganie, troszczenie się o kogoś oraz wspieranie w trudnych chwilach daje wiele radości i poczucie szczęścia. Jest to droga do budowania przyjaźni. A na czym polega prawdziwa przyjaźń? Jaki powinien być prawdziwy przyjaciel? Jak pielęgnować przyjaźń?

• Występ Zaczarowanych nutek w charakterze cheerleaders

Mamy utalentowane uczennice i utalentowanych uczniów, mamy przychylnych rodziców, mamy zielone światło od dyrekcji, mamy wsparcie Dzielnica Rembertów m.st. Warszawy, mamy porządną infrastrukturę, mamy pasję, mamy ambicję żeby być Szkołą w której uczniowie realizują swoje sportowe pasje siągając sukcesy rozwijając swoją osobowość stając się wartościowymi ludźmi o otwartych umysłach.

• 160 rocznica Powstania Styczniowego

O POWSTANIU

Do wybuchu Powstania Styczniowego doszło 22 stycznia 1863 roku na ziemiach Królestwa Polskiego. Powstanie obejmowało tylko ziemie zaboru Rosyjskiego. Miało charakter wojny partyzanckiej. Było to największe polskie powstanie narodowe.

Zakończyło się w październiku 1864 roku, klęską Polski i Litwy.

• Święto Babci i Dziadka

z okazji Dnia Babci i Dziadka życzymy Wam Drodzy Dziadkowie wszystkiego, co najlepsze i najpiękniejsze, dużo zdrowia, nieustającej radości oraz samych pogodnych dni.

wraz z Radą Pedagogiczną