• 160 rocznica Powstania Styczniowego

O POWSTANIU

Do wybuchu Powstania Styczniowego doszło 22 stycznia 1863 roku na ziemiach Królestwa Polskiego. Powstanie obejmowało tylko ziemie zaboru Rosyjskiego. Miało charakter wojny partyzanckiej. Było to największe polskie powstanie narodowe.

Zakończyło się w październiku 1864 roku, klęską Polski i Litwy.

POWSTANIE_STYCZNIOWE.pdf

opracowała
              uczennica Nadia Przybysz

• Święto Babci i Dziadka

z okazji Dnia Babci i Dziadka życzymy Wam Drodzy Dziadkowie wszystkiego, co najlepsze i najpiękniejsze, dużo zdrowia, nieustającej radości oraz samych pogodnych dni.

wraz z Radą Pedagogiczną

• Konkurs "Kangur Matematyczny"

Zapraszamy uczniów do udziału w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”, który odbędzie się 16 marca 2023 r.

„Kangur Matematyczny” jest konkursem płatnym, wpisowe wynosi 14 zł.

Więcej informacji na stronie organizatora konkursu: https://www.kangur-mat.pl/index.php

Międzynarodowy konkurs "Kangur Matematyczny" jest adresowany do uczniów szkół podstawowych i średnich, od klasy drugiej szkoły podstawowej do klas maturalnych w liceach i technikach. Rozgrywany jest sześciu kategoriach, które obejmują następujące klasy:

• Żaczek: klasy 2 szkół podstawowych;
              • Maluch: klasy 3 i 4 szkół podstawowych;
              • Beniamin: klasy 5 i 6 szkół podstawowych;
              • Kadet: klasy 7 i 8 szkół podstawowych;

Testy on-line

Zgoda na udział w konkursie

Zadania z poprzednich edycji

• Zgłoszenia w klasach IV-VIII przyjmują nauczyciele matematyki do 31 stycznia 2023
              • Zgłoszenia w klasach II i III przyjmują wychowawcy klas do 26 stycznia 2023
              • Zgłoszenia do konkursu oraz opłatę wpłaca koordynator konkursu (p. Bożena Choińska oraz p. Monika Kośla)
          • Konkurs Świetlik

Drodzy Uczniowie!

Zapraszam Wszystkich chętnych uczniów klas 1-8 do udziału w XVI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych Świetlik, który odbędzie się 14 marca 2023 roku w naszej szkole.

Konkurs jest odpłatny - koszt udziału w konkursie to 15 zł. Proszę o zapoznanie się z regulaminem konkursu na stronie https://swietlik.edu.pl/ oraz pobraniem plików z doświadczeniami edycji 2023, które ukażą się 17 stycznia.

Zgłoszenia uczestników konkursu dokonujemy do 08 lutego 2023 roku !!!

Uczeń, który wyrazi zgodę, za aprobatą rodziców składa zaklejoną i podpisaną kopertę z imieniem oraz nazwiskiem, podaniem klasy, kwotą 15 zł oraz podpisaną zgodą rodziców wg wzoru na stronie internetowej organizatora konkursu.Uczniowie klas 1-3 koperty składają za pośrednictwem wychowawców u p. E. Łapińskiej , zaś klas 4-8 u p. Edyty Łody- Chabros.

Zapraszam uczniów do udziału w konkursie :)
              Edyta Łoda- Chabros

• Gazeta PRZERWA grudzień 2022

Drodzy czytelnicy ! Przed Wami wyjątkowy, bo świąteczny numer gazetki szkolnej „Przerwa”. Przypomnijcie sobie, co działo się w naszej szkole w tym wyjątkowym przedświątecznym okresie. Liczymy na to, że zainteresują Was nasze artykuły, wywiad z panią psycholog, wykonacie samodzielnie piękną ozdobę na choinkę (anioła) oraz upieczecie chatkę z piernika według oryginalnego przepisu. Życzymy Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku!:)

​​​​​​​Czytaj Gazetę

• Zaproszenie od Szkoły Podstawowej nr 82

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 82 im. Jana Pawła II w Warszawie zaprasza uczniów kl. I - VIII z warszawskich szkół podstawowych m.st. Warszawy do udziału w III Warszawskim Konkursie pt. „Bezpieczna przygoda z Internetem”.

Konkurs odbywa się pod honorowym patronatem MAZOWIECKIEGO KURATORA OŚWIATY  NASK- BIP

Załączamy regulamin, karty zgłoszeń oraz druk zgody rodziców/opiekunów prawnych na udział ucznia w konkursie.

Informacje na temat konkursu można znaleźć na naszej stronie internetowej pod adresem:

https://sp82.edupage.org/ (ZAKŁADKA UCZNIOWIE I RODZICE- Z ŻYCIA SZKOŁY- KONKURSY w roku szkolnym 2022/2023).

Poniżej załączam treść, regulamin konkursu, kartę zgłoszeń, zgody rodziców oraz adresy szkół.

Zespół nauczycieli informatyki SP 82