Zapraszamy uczniów Państwa szkoły do udziału w dwóch
I. V Rembertowski Festiwal Poezji Śpiewanej - konkurs piosenki poetyckiej dla młodzieży Wiek: 13+
II. Słowo po literaturze: warsztaty sztuki opowiadania - Wiek: 13+
V Rembertowski Festiwal Poezji Śpiewanej
To może być początek pięknej, muzycznej przygody! Nie przegap tej szansy! Weź udział w piątej odsłonie Rembertowskiego Festiwalu Poezji Śpiewanej, w ramach którego już 12 października odbędzie się konkurs piosenki poetyckiej. Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II w Dzielnicy Rembertów czeka na zgłoszenia!
Otwarta formuła dopuszcza zarówno wykonywanie cudzych utworów jak i własnych autorskich kompozycji muzycznych z obszaru poezji śpiewanej.
Przesłuchania festiwalowe odbędą się w dniu 12.10.2024 r. o godzinie 10:00 w sali widowiskowej Biblioteki. Nagranie i kartę zgłoszenia należy dostarczyć do 2.10.2024 r., do Biblioteki przy ul. Gawędziarzy 8 lub przesłać na adres email: konkurs@bprembertow.waw.pl. Nadesłane materiały przesłuchają organizatorzy, a następnie wyłonią artystów, którzy otrzymają zaproszenie do zaprezentowania się w przeglądzie na żywo.
Konkurs kierowany jest do osób od 13. roku życia.
Na laureatów konkursu czekają nagrody, jedną z nich będzie występ w wieczornym koncercie zamykającym festiwal, na którym wystąpi Marcin Januszkiewicz.
Szczegóły i regulamin konkursu dostępny jest na stronie internetowej www.bprembertow.waw.pl
Słowo po literaturze: warsztaty sztuki opowiadania
Naucz się opowiadać w sposób fascynujący i przykuwający uwagę słuchaczy. Rembertowska biblioteka oraz Karawana Opowieści - grupa doświadczonych i uznanych opowiadaczy - zapraszają młodzież i młodych dorosłych do udziału w warsztatach storytellingowych „Słowo po literaturze: warsztaty sztuki opowiadania”.
Mirella Gliwińska i Szymon Góralczyk-Armatowski z grupy Karawana Opowieści wprowadzą zainteresowanych do świata artystycznego storytellingu. W czasie 6 spotkań rozwijane będą umiejętności tworzenia i prezentacji opowieści tak artystycznych, jak i tych codziennych, przetwarzania tekstów literackich na język opowieści.
Warsztaty adresowane są do młodzieży i dorosłych w wieku 13-26 lat, osób zainteresowanych sztuką opowiadania - zarówno tych, które dopiero chcą rozpocząć swoją przygodę, jak i doświadczonych opowiadaczy, uczestników sekcji artystycznych, uczniów, animatorów, studentów, wszystkich chętnych rozwijać się.
Marzysz o tym, aby móc porwać słuchaczy magią słowa? Te warsztaty są dla Ciebie.
Harmonogram warsztatów:
- 2 października / godz. 18:00
Przeczytaj mi, opowiedz mi - wprowadzenie do świata Opowiadania historii. Literatura źródłem inspiracji. Wybieramy teksty literackie do opowiedzenia. (Szymon Góralczyk-Armatowski)
- 9 października / godz. 18:00
Niezbędnik opowiadacza - struktura bajki i jak ją zbudować? Interpretacja baśni, tekstu literackiego. (Mirella Gliwińska)
- 16 października / godz. 18:00
Bohaterowie - poznajmy ich, jaką pełnią funkcję, wprowadzenie do narracji uniwersum. (Mirella Gliwińska)
- 23 października / godz. 18:00
Ćwiczenia wokalne, zabawy na improwizację, światotworzenie. Nadawanie tekstom literackim nowych zaończeń. Opowiadamy po raz pierwszy. (Szymon Góralczyk-Armatowski)
- 30 października / godz. 18:00
O kontakcie z publicznością. Wyjście na scenę. Aranż przestrzeni. Ćwiczymy, ćwiczymy, ćwiczymy. (Szymon Góralczyk-Armatowski)
- 6 listopada / godz. 18:00
Występujemy wewnętrznie i bawimy się opowieściami. (Mirella Gliwińska i Szymon Góralczyk-Armatowski)
MIEJSCE: Warsztaty odbędą się w sali widowiskowej biblioteki przy ul. Gawędziarzy 8.
Każdy z uczestników, który weźmie udział przynajmniej w czterech warsztatach otrzyma certyfikat udziału w szkoleniu.
Na warsztaty obowiązują zapisy w Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży nr 51, ul. Gawędziarzy 8 (I piętro) lub pod nr tel. 22 255 39 96.
Projekt finansuje miasto stołeczne Warszawa.
Serdecznie pozdrawiam
Marcin Florjanowicz