• Zajęcia z Fundacji BoBezO

16 kwietnia w naszej szkole odbyło się wartościowe spotkanie z Panem Tomkiem dla uczniów z klas V-VIII. Pan Tomek jest osobą poruszającą się na wózku, założycielem Fundacji BoBezO, która zajmuje się głównie sportem i turystyką osób z niepełnosprawnościami.

Poprzez zajęcia nasi uczniowie uświadomili sobie czym tak naprawdę jest niepewność, z czym osoby z niepełnosprawnością muszą zmagać się na co dzień. Mieli możliwość zadawania pytań tych łatwych i trudnych.

Po spotkaniu z Panem Tomkiem wyszli z wartościami, szacunkiem i empatią w stosunku do osób z niepełnosprawnościami.

Zachęcamy do wejścia na stronę Fundacji BoBezO  https://www.facebook.com/profile.php?id=100063462191247 i wsparcia choć symboliczną złotówką, by Pan Tomek dalej mógł wspierać osoby z niepełnosprawnością w realizacji ich sportowych marzeń.

Faustyna Chwalczuk, pedagog specjalny

Krzysztof Okomski

• Kurs Pierwszej Pomocy

Klasa 8b wraz z Panem Januszem Żmijewskim organizuje kurs z pierwszej pomocy. Dla klas trzecich, czwartych, piątych, szóstych oraz siódmych. Będziemy bandażować ręce, nogi, głowę itp. Do zobaczenia!

autor J.Żmijewski

• Opłata za wydanie duplikatu świadectwa szkolnego

Na podstawie rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 07 czerwca 2023 r. w sprawie świadectw, dyplomów państwowych i innych druków szkolnych (tekst jednolity: Dz. U. z 2023 r. poz. 1120) oraz w oparciu o Załącznik do ustawy z dnia 16 listopada 2006 r. o opłacie skarbowej "Wykaz przedmiotów opłaty skarbowej, stawki tej opłaty oraz zwolnienia"

opłata za wydanie duplikatu świadectwa szkolnego wynosi 26 zł.

Należność proszę wpłacać na kont, nr rachunku: 71 1030 1508 0000 0005 5093 9003

w tytule przelewu prosimy wpisać: opłata za duplikat świadectwa szkolnego; imię i nazwisko wnioskodawcy, SP 189

Wniosek o duplikat świadectwa