• Aktualnie

      • Aktualności

          • Narodowe Święto Niepodległości w Naszej Szkole
            • Narodowe Święto Niepodległości w Naszej Szkole

              Odzyskiwanie przez Polskę niepodległości było procesem stopniowym. Wybór 11 listopada uzasadnić można zbiegiem wydarzeń w Polsce z zakończeniem I wojny światowej. Dzień wcześniej przybył do Warszawy Józef Piłsudski. W tych dwóch dniach, 10 i 11 listopada 1918, naród polski uświadomił sobie w pełni odzyskanie niepodległości, a nastrój głębokiego wzruszenia i entuzjazmu ogarnął kraj. Jędrzej Moraczewski opisał to słowami: 
              "Niepodobna oddać tego upojenia, tego szału radości, jaki ludność polską w tym momencie ogarnął. Po 120 latach prysły kordony. Nie ma „ich”. Wolność! Niepodległość! Zjednoczenie! Własne państwo! Na zawsze! Chaos? To nic. Będzie dobrze. Wszystko będzie, bo jesteśmy wolni od pijawek, złodziei, rabusiów, od czapki z bączkiem, będziemy sami sobą rządzili. (...) Cztery pokolenia nadaremno na tę chwilę czekały, piąte doczekało. (...)"


              źródło: https://pl.wikipedia.org

          • BARDZO WAŻNE SPOTKANIE
            • BARDZO WAŻNE SPOTKANIE

              24.10.2022 roku, panie aspirant Katarzyna Wacławiak (z Komisariatu Policji w Rembertowie) oraz inspektor Joanna Karpińska (z Biura Bezpieczeństwa i Zarzadzania Kryzysowego) spotkały się w naszej szkole z uczniami klasy 7b. W trakcie prelekcji poruszyły między innymi kwestie dotyczące odpowiedzialności prawnej nieletnich. Prelegentki mówiły również na temat niebezpieńczeństw związanych z zażywaniem narkotyków i dopalaczy, którym nasza młodzież powiedziała stanowcze – NIE!

              Czytaj cały dokument

          • „Połączeni Wolontariatem”
            • „Połączeni Wolontariatem”

              Rozpoczynamy realizację kolejnego działania w ramach miejskiego projektu rozwoju wolontariatu „Ochotnicy warszawscy”. Tym razem do współpracy zaprosiliśmy wszystkie publiczne szkoły podstawowe z terenu dzielnicy.

              W projekcie „Połączeni wolontariatem” wezmą udział nie tylko czytelnicy biblioteki, ale też uczniowie szkół: SP nr 189 z Oddziałami Integracyjnym im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, SP nr 217 z Oddziałami Integracyjnymi im. „Obrońców Radiostacji AK w Rembertowie” w Warszawie oraz SP nr 376 im. Bohaterów Westerplatte. Podczas spotkania dyrektorów i koordynatorów wolontariatu ze wszystkich instytucji partnerskich omówiono szczegóły inicjatywy i dopracowano plan działania.

              Celem przedsięwzięcia jest integracja ochotników działających w placówkach kulturalnych i oświatowych na terenie Rembertowa. Uświadomienie wolontariuszom, że Wolontariat to jedność, wspólna idea, a nie rywalizacja i niezależnie od instytucji, w której są wolontariuszami przyświeca im jeden cel: dobrowolne działanie na rzecz innych.

              Program zakłada przeprowadzenie warsztatów, podczas których wolontariusze stworzą ulotki lub plakaty promujące wolontariat z wykorzystaniem loga wszystkich instytucji partnerskich. Najlepszy autorski projekt ulotki/plakatu, będzie promował wolontariat we wszystkich instytucjach biorących udział w działaniu. Ponadto wolontariusze i koordynatorzy wolontariatu wezmą udział w szkoleniu na temat tworzenia podcastów. Zdobytą wiedzę będą mogli wykorzystać nagrywając własne podcasty promujące nie tylko wolontariat, ale również dotyczące ich zainteresowań, fascynacji czytelniczych, hobby itp. Projekt zakończy się uroczystym wręczeniem dyplomów podczas Dnia Wolontariusza.

              Działanie finansowane jest ze środków m. st. Warszawy.
               

          •  Spotkanie z sędzią
            • Spotkanie z sędzią

              Znajomość prawa jest podstawą funkcjonowania świadomego obywatela. 11 października 2022 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie z Sędzią, która w profesjonalny i przystępny sposób wprowadziła nas w tajniki prawa karnego i rodzinnego. Zapoznała uczniów z prawnymi konsekwencjami lekkomyślnego postępowania oraz przekazała kilka rad, którymi warto kierować się na każdym etapie swego życia.

              Czytaj dokument

          • Dzień Edukacji Narodowej w SP189
            • Dzień Edukacji Narodowej w SP189

              Wszystkim nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi oraz naszym emerytom, życzymy wszelkiej pomyślności, zdrowia, radości z osiągnięć w pracy zawodowej, wytrwałości w pokonywaniu codziennych trudności i powodzenia w życiu osobistym.

          • Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji
            • Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji

              W dniach 3 – 9 października 2022 roku nasza Szkoła aktywnie włączy się w obchody Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji.

              Październik jest miesiącem, w którym Europejskie oraz Polskie Towarzystwo Dysleksji zapraszają do udziału w akcji społecznej, której celem jest przypomnienie, że wśród nas – naszych kolegów, podopiecznych są także uczniowie o specyficznych potrzebach edukacyjnych.

              Tegoroczne obchody będą odbywać się pod hasłem: "Przełamujemy bariery".

              W ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji w naszej Szkole odbędzie wiele ciekawych i wartościowych inicjatyw:

              1. Przesiewowe   badanie dysleksji rozwojowej wśród uczniów klas 1. prowadzone     przez psychologa szkolnego.
              2. Przesiewowe   badanie słuchu wśród uczniów klas 1. i 8. realizowane przez                Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu.
              3. "Jestem rodzicem dziecka z dysleksją" - informacje i wskazówki dla                rodziców oraz praktyczne ćwiczenia do samodzielnej pracy z dzieckiem.
              4. Spotkania „Fascynujący świat książek - czyli uczymy się czytać razem”   - czytanie książek przez Dyrektora szkoły, p. Krzysztofa Okomskiego uczniom z klas 1 – 3.
              5. „Sławne osoby z dysleksją” - wystawa prac przygotowanych przez uczniów z klas 7. i 8.        
              6. „Trudny zwierzak” - konkurs plastyczny z nagrodami dla uczniów z klas 1 – 6 .            
              7. Czytanie bajek psychoedukacyjnych z serii "Bajki bez barier" wprowadzających dzieci w świat rówieśnika z dysleksją rozwojową.


              Obchody Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji to także doskonała okazja, aby dowiedzieć się, lub przypomnieć sobie czym jest dysleksja.

              Dysleksja rozwojowa to specyficzne trudności w uczeniu się występujące u dzieci o prawidłowym rozwoju intelektualnym. Spowodowane są one zaburzeniami niektórych funkcji poznawczych, motorycznych i ich integracji, uwarunkowanymi nieprawidłowym funkcjonowaniem układu nerwowego. Słowo „rozwojowa” oznacza, że symptomy występują u ucznia na każdym etapie rozwojowym, a trudności nie pojawiają się nagle i występują w nasilonym stopniu od początku nauki szkolnej. Mitem jest przekonanie, że dysleksja dotyka dzieci mniej zdolne od innych. Dysleksja to nie lenistwo, to nie nowa moda, czy trend diagnostyczny, lecz zjawisko, które możemy poznać i zrozumieć. Każde dziecko z dysleksją jest w stanie być wspaniałym uczniem, a później wspaniałym studentem i pracownikiem. Dysleksja wcale nie musi być przeszkodą w osiąganiu wielkich sukcesów i zrobieniu spektakularnej kariery.

              W Polsce dysleksja dotyczy ok. 10 % dzieci.

              Dysleksja rozwojowa obejmuje kilka rodzajów zaburzeń:

              • dysleksja – specyficzne trudności w czytaniu,

              • dysortografia – specyficzne trudności w opanowaniu poprawnej pisowni

              • dysgrafia – trudności w opanowaniu właściwego poziomu graficznego pisma

              • dyskalkulia – specyficzne trudności w uczeniu się matematyki.

              Dysleksję rozwojową diagnozujemy w starszym wieku szkolnym, natomiast w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym możemy mówić o ryzyku dysleksji.

               

              LINK DO MATERIAŁOW ŹRÓDŁOWYCH

               

              Zapraszamy do aktywnego udziału w obchodach Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji w naszej Szkole.

              Beata Grycz

              Magdalena Banasik

              Magdalena Piotrowicz

              Daria Żach

          • 17 września 1939 - rocznica napaści na Polskę
            • 17 września 1939 - rocznica napaści na Polskę

              17 września 1939 r. Związek Sowiecki zbrojnie zaatakował Polskę. W ten sposób Stalin wywiązał się z sierpniowego, tajnego porozumienia z Hitlerem (pakt Ribbentrop-Mołotow), które przewidywało wspólną agresję na Rzeczpospolitą, zajęcie i podział jej terytorium oraz faktyczną likwidację państwa polskiego.

              czytaj więcej...

          • Konsultacje nauczycieli dla uczniów i rodziców
            • Konsultacje nauczycieli dla uczniów i rodziców

              Rodzice, którzy chcą skorzystać z konsultacji proszeni są o zgłoszenie spotkania w sekretariacie szkoły z jednodniowym wyprzedzeniem.
               

              Banasik Magdalena
              poniedziałek: 12.40-13.40 sala 201

              Bućkowska Anna
              konsultacje od listopada 2022

              Choińska Bożena
              wtorek: 13:00-14:00 sala 206

              Chylicka Jadwiga
              poniedziałek: 14.45-15.45 pokój nauczycielski

              Czyżewski Michał
              Środa:  15.45 – 16.30 sala 109

              Gałan Anna
              Czwartek: 12:55-13:55 pokój nauczycielski

              Gasik– Żurawska Katarzyna
              Poniedziałek: 12.00-13.00  świetlica

              Gierszewski Mariusz
              Środa: 14.50-15.50 sala 214

              Grycz Beata
              Środa: 13.00– 14.00  gabinet psychologa 01

              Harasim Jolanta
              Wtorek: 14:45-15:45 sala 207

              Iwański Daniel
              wtorek: 15:00-16:00 hala sportowa

              Jakubik Lidia
              Poniedziałek: 14.45 -15.45 klasy 4a,4b,5a,5b,6b,7b,8c (pierwszy i trzeci poniedziałek każdego miesiąca)
              Czwartek: 14.45 -15.45 klasy 8b,8c (pierwszy czwartek każdego miesiąca)

              Kaczmarski  Rafał
              Wtorek: 13.00 – 14.00 pokój nauczycielski

              Korman Marzena
              Poniedziałek: 12.55 - 13.55 a dla klas 5 14.35- 15.00 - sala 214 

              Korzeniowska Krystyna
              Czwartek: 16.30-17.30  świetlica

              Kośla Monika
              Środa: 13.50-14.50 pokój nauczycielski

              Krzykowska Renata
              Środa: 14:35-15:35 co drugi tydzień - sala lustrzana

              Lachowicz Lidia
              Piątek: 13.50-14.50  sala 213

              Lesicki Janusz
              Piątek: 11.30-12.30  świetlica

              Łamek Nadia
              Wtorek: 13.45 - 14.45 sala lustrzana

              Łapińska Ewa
              Poniedziałek: 12.55 -13.55 sala 202

              Łoda– Chabros Edyta
              Środa: 14.45 – 15.45 gabinet wicedyrektora

              Łubik Magda
              Wtorek: 13.50 - 14.50 sala 103

              Mularska-Pawlak Monika
              Czwartek: 12.55 - 13.55

              Mroczek Urszula
              Poniedziałek: 14.50 - 15.50 pokój nauczycielski

              Osica Mateusz
              Środa: 13.40-14.40 co drugi tydzień pokój nauczycielski

              Pachuta Monika
              Wtorek: 14:00 - 15:00 sala 208

              Paciejewska Elwira
              Poniedziałek: 14.50-15.50 sala 203

              Pastor Anna
              Wtorek: 13:00-14:00  biblioteka

              Piotrowicz Magdalena
              Wtorek: 15:00-16:00 sala 102

              Remiszewska Małgorzata
              Poniedziałek: 14.45-15.45 sala 212

              Traczyk Magdalena
              Wtorek: 17.10 - 18.10 sala lustrzana

              Saar Magdalena
              Wtorek: 14.45-15.45 sala 214

              Sobiepan Elżbieta
              Czwartek: 14.00 - 15.00 gabinet pedagoga

              Sawczuk Monika
              Poniedziałek: 16.00-17.00 świetlica

              Wertejuk Małgorzata
              Wtorek: 15:00-16:00 sala 210

              Wojcieszko Tomasz
              Wtorek: 14.35 - 15.35 hala sportowa

              Żmijewski Janusz
              Wtorek: 14.35 -15.35 pokój nauczycielski

              Żurakowska Karolina
              Wtorek:  14:45-15:45  sala 204

              Żach Daria
              Poniedziałek: 13.00 -14.00 gabinet psychologa

          • 26.09.2022 - Europejski Dzień Języków Obcych
            • 26.09.2022 - Europejski Dzień Języków Obcych

              Serdecznie zapraszamy uczniów klas 5 - 8 do wzięcia udziału w konkursie EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW 26.09 W PONIEDZIAŁEK.

              Jest to konkurs dla uczniów klas 5 - 8 w klasach z wychowawcami, nauczycielami na 5 i 6 h lekcyjnej. Wcześniejsze 4h lekcyjne odbywają się zgodnie z harmonogramem SP 189.

              Każda klasa wybiera dany kraj anglo-, niemiecko- lub francuskojęzyczny (kl. 8b wybrała już USA, a kl. 8c - Wlk. Brytanię). Najlepiej, żeby kraje się nie powtarzały, to wówczas konkurs będzie ciekawszy i atrakcyjniejszy dla wszystkich nas zarówno uczniów jak i nauczycieli/wychowawców.

              Może być również Polska i Ukraina, bo jest to Europejski Dzień Języków. Zachęcamy do współpracy zaangażowanych pomysłowych polonistów z naszej szkoły, na których bardzo liczymy! Ich kreatywność nie raz już się sprawdziła w murach SP 189:-)

              Każda klasa wybiera dany kraj i przygotowuje stoisko w swojej klasie z jedzeniem, potrawami regionalnymi/charakterystycznymi dla danego państwa. Uczniowie przebierają się tego dnia i mają malutkie flagi przypięte do ubrania oraz elementy stroju/ubioru charakterystyczne dla danego kraju (w miarę możliwości oczywiście).

              Przystrojenie sal wewnątrz oraz na zewnątrz na drzwiach sali jest bardzo mile widziane, a wręcz wskazane! Mogą tam się znaleźć podstawowe informacje na temat danego kraju, czyli: stolica, waluta, znane i ulubione potrawy, ciekawe i fascynujące miejsca warte odwiedzenia i zobaczenia.

              Będzie zarówno część artystyczna przygotowana w klasie oraz kulinarno-degustacyjna. Klasy będą odwiedzać się nawzajem i próbować różnych specjałów regionalnych, rozwiązywać konkursy/quizy, a następnie będzie głosowanie (niczym na Eurowizji) na najlepszą klasę i jej stoisko w tym konkursie.

              UWAGA! KLASY NIE MOGĄ GŁOSOWAĆ SAME NA SIEBIE!

              Najlepsza klasa wygrywa darmowe bilety/wyjście do kina z wychowawcą i wybranego dnia przez Dyrektora Szkoły NIE MA LEKCJI!!! TYLKO I WYŁĄCZNIE TA ZWYCIĘSKA KLASA!

              Serdecznie zapraszamy uczniów, nauczycieli i wychowawców do udziału w tym Europejskim Dniu Języków. Uczcijmy go na swój sposób i cieszmy się nim wszyscy razem!

              Pozostajemy z poważaniem

              Zespół Języków Obcych w składzie:
              Pan Dyrektor Krzysztof Okomski
              Pani Jolanta Harasim
              Pani Magda Łubik
              Pani Magdalena Saar
              Pani Monika Mularska-Pawlak

          • 19.09.2022 - The Queens Day -  Konkurs z Języka Angielskiego
            • 19.09.2022 - The Queens Day - Konkurs z Języka Angielskiego

              Szanowni Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele i Wychowawcy!
              Serdecznie zapraszamy uczniów klas 4 - 8 do udziału w konkursie THE QUEENS DAY w hołdzie Królowej Elżbiety II - Jej pamięci. Jest to konkurs z kodami QR i użyciem smartfonów.

              Uczniowie będą chodzić po szkole, odpowiadając na pytania konkursowe dotyczące Królowej Elżbiety II i Jej Rodziny Królewskiej i zbierają punkty, skanując kody QR. Odbywa się to na 2 długich przerwach 20-minutowych.
              Jest to konkurs z nagrodami dla 3 zwycięzców! Kto pierwszy odpowie poprawnie na wszystkie pytanie, ten lepszy i ten zostanie zwycięzcą! 


              Serdecznie zachęcamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału, a nauczycieli i opiekunów do aktywnego kibicowania naszym uczniom:-)

              Pozostajemy z poważaniem
              Zespół Języków Obcych w składzie:
              Pan Dyrektor Krzysztof Okomski
              Pani Jolanta Harasim
              Pani Magda Łubik
              Pani Magdalena Saar
              Pani Monika Mularska-Pawlak

          • Laureaci Ogólnopolskiego Konkursu „Dobry Obywatel”
            • Laureaci Ogólnopolskiego Konkursu „Dobry Obywatel”

              21 czerwca 2022 podczas uroczystej gali, zorganizowanej w Ministerstwie Edukacji i Nauki, nagrody z rąk Dyrektora Generalnego MEiN odebrali laureaci Pierwszego Ogólnopolskiego Konkursu „Dobry Obywatel”. Komisja, spośród 734 prac autorstwa uczniów klas I-III z całej Polski, nagrodziła 14.
              Czytaj więcej na naszym FaceBooku

          • Rządowy program - Laboratoria Przyszłości
            • Rządowy program - Laboratoria Przyszłości

              W roku szkolnym 2022/2023 nasza szkoła przystąpiła do rządowego programu  - Laboratoria Przyszłości.

              Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły,
              w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

              Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

              Ze środków otrzymanych w ramach programu (89.187,68 zł) nasza placówka została wyposażona w następujące pomoce:

              • drukarkę 3D,
              • mikrokontrolery do robotyki,
              • stację lutowniczą,
              • aparat Canon,
              • statyw Hama,
              • studyjny zestaw fotograficzny,
              • mikrofon Canon,
              • stabilizator ręczny,
              • tło ze statywem,
              • mikrofon bezprzewodowy,
              • gogle wirtualnej rzeczywistości,
              • mikroport Fonestar,
              • laptop MSI.

              Nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania będzie wykorzystywany podczas obowiązkowych zajęć edukacyjnych, w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności.

    • Kontakt

      • Szkoła Podstawowa nr 189 w Warszawie
      • 48 (22) 611 95 66; Fax: +48 (22) 611 95 66
      • ul. Dwóch Mieczy 5 04-491 Warszawa, województwo mazowieckie Poland
      • Administrcja strony: mczyzewski@eduwarszawa.pl
  • Nasze media

    • Logowanie