• Aktualnie

      • Aktualności

          • 30 lat sprzątania świata
            • 30 lat sprzątania świata

                              W tym roku czeka nas wyjątkowy finał Akcji Sprzątanie świata, bowiem od pierwszego worka zebranego w czasie finału w 1994 roku mija dokładnie 30 lat! Z raportów z poprzednich Akcji wynika, że od początku w polskiej edycji Clean up The World wzięło udział ponad 20 milionów uczestników. To, oraz fakt, że odbywa się nieprzerwanie od 30 lat, czyni tę Akcję tak wyjątkową w skali świata. W roku jubileuszu, chcemy więc gorąco podziękować każdemu, kto uczestniczył chociaż raz w tej jedynej w swoim rodzaju lekcji ekologii. Moje szczególne podziękowania przesyłam do Australii, do Miry, inicjatorki Akcji w Polsce, która z powodzeniem zaszczepiła w nas Polakach ideę nieśmiecenia w naturze. To dzięki niej Polska jest czystsza, a Polacy pełni troski o Matkę Ziemię. W roku jubileuszowym zapraszam każdego do poznania wyjątkowej mocy Akcji Sprzątanie świata. Mocy, która łączy nas z naturą i ze sobą nawzajem. Niech nasze tegoroczne sprzątania będą tego odzwierciedleniem. Zaprośmy do udziału swoje rodziny, przyjaciół, znajomych, koleżanki i kolegów ze szkoły, uczelni lub pracy i połączmy się w społeczność tworzącą Wolontariuszy NASZEJ ZIEMI. Naprawdę warto :)            

              Z zielonymi pozdrowieniami

              Grzegorz Mikosza Główny Koordynator Akcji Sprzątanie świata – Polska

              źródło informacji  https://sprzatanieswiata.pl/img/pdf/Informator_30.Akcji_Sprzatanie_swiata.pdf

              czytaj dokument Sprzatanie_Swiata_2023.pdf

          • Stołówka Szkolna Zaprasza
            • Stołówka Szkolna Zaprasza

              Stołówka zaprasza na obiady od.dn.7.09.2023r.
              Karta zgłoszenia na obiady do pobrania ze strony szkoły lub w szkole. 
              Stawka żywieniowa za 2 daniowy obiad od 1.09.2023 wynosi 6 zł.
              Koszt obiadu za wrzesień wynosi 102 zł.
              Opłatę za wrzesień wnosimy do 5 września.

              Płatność przelewem w nieprzekraczającym terminie do 25 dnia poprzedzającego miesiąc
              (np. do 25 września za październikowe obiady) wyjątkiem są miesiące wrzesień i styczeń.
              Liczy się data zaksięgowania przelewu a nie data wpłaty przez rodzica.

              Płatność wyłącznie przelewem bankowym.
              Odbiorca: SP 189
              Nr. Rachunku: 04 1030 1508 0000 0005 5093 9045
              Tytułem: wpłata za obiady za miesiąc...2023/2024
              imię i nazwisko dziecka oraz klasa

              Nieobecności zgłaszamy do intendenta pod nr. tel. 22 6119566 wew.24
              lub mailem: stolowka@sp189.edu.pl
              najpóźniej do godziny 9:00

               

          • WYPRAWKA DO KLASY PIERWSZEJ NA ROK SZKOLNY 2023/2024  
            • WYPRAWKA DO KLASY PIERWSZEJ NA ROK SZKOLNY 2023/2024  

              PAKIET WYDAWNICTWA MAC zapewnia szkoła 

              Wymienione poniżej przybory zapewnia rodzic:

              • 2 zeszyty 16- kartkowe w 3 linie – najlepiej kolorowe (edukacja polonistyczna +dyktanda)
              • 3 zeszyty 16– kartkowe w kratkę – bez dodatkowych kolorów (edukacja matematyczna + edukacja przyrodnicza + dzienniczek ucznia)
              • 1 zeszyt 16-kartkowy gładki (zeszyt lektur)
              • blok techniczny format A4 z białymi kartkami
              • blok techniczny format A4 z kolorowymi kartkami
              • blok techniczny format A3 z białymi kartkami
              • blok techniczny A3 z kolorowymi kartkami
              • papier kolorowy samoprzylepny
              • kolorowe patyczki
              • farby plakatowe + 2 pędzle (cienki i gruby) + pojemnik na wodę
              • plastelina
              • kredki świecowe
              • 2 teczki A4
              • ryza papieru ksero
              • Przybory wyposażenia piórnika: 2 ołówki, długopis ścieralny, kredki ołówkowe, gumka, temperówka z pojemniczkiem, klej w sztyfcie, dobrze tnące nożyczki z zaokrąglonymi czubkami, linijka, karteczki samoprzylepne (do zaznaczania w podręcznikach i ćwiczeniach).
              • Worek + strój na wf (czarne spodenki nie krępujące ruchów, biała koszulka bez nadruku , obuwie na jasnej, gumowej podeszwie. 

               

          • Gazeta "Przerwa" - wydanie czerwcowe
            • Gazeta "Przerwa" - wydanie czerwcowe

              Czytaj całość

              ... w ostatnim numerze: 

              SAPERZY
              Dnia 31 maja 2023r. do Szkoły Podstawowej nr 189 w Warszawie zawitali nietuzinkowi goście, a mianowicie Patrol Saperski z Jednostki Wojskowej nr 1230 Warszawa - Wesoła. Uczniowie klasy IV A i IV B wraz z wychowawczyniami, p. Lidią Lachowicz oraz p. Moniką Pachutą, mogli dowiedzieć się bardzo ciekawych rzeczy od dwóch przemiłych saperów: p. Adama Kosk i p. Damiana Króla. Zajęcia miały na celu przybliżenie pracy, jaką wykonują żołnierze - saperzy w wojsku. Dzieci mogły dowiedzieć się, jaka jest procedura podczas znalezienia niebezpiecznego i wybuchowego przedmiotu pochodzenia wojskowego. Zobaczyły, w jakich ubraniach pracują żołnierze, tj. w ciężkich kamizelkach oraz hełmach. Dodatkowo podczas prezentacji sprzętu czwartoklasiści zapoznali się z działaniem wykrywacza metali i georadaru. Dzieci były zadowolone, ponieważ zajęcia były bardzo ciekawe. Zadawane pytania, na które odpowiadali saperzy, były precyzyjne i konkretne. Saper wykonuje pracę wysokiego ryzyka, a przy tym dba o nasze bezpieczeństwo. Być może kiedyś któryś z uczniów wybierze właśnie ten zawód. W następnym roku szkolnym planowane są zajęcia z Patrolem Saperskim nr 17 w terenie, gdzie dzieci będą mogły samodzielnie poszukać skarbów. Bardzo dziękujemy za wizytę i do zobaczenia w przyszłym roku szkolnym! Karol Kosk, kl. IVa (...)

               

              KAWIARENKA NAUKOWA
              Dnia 16 czerwca 2023r. w sali nr 213 odbyło się spotkanie w ramach Kawiarenki Naukowej. Brali w nim udział uczniowie klasy VIIb. Młodzież miała okazję przypomnieć sobie treść utworu ,,Latarnik” , którego autorem jest Henryk Sienkiewicz. Siódmoklasiści rozwiązywali quizy zamieszczone na stronach internetowych, grali w planszową grę dydaktyczną dotyczącą lektury, a także wykonywali dodatkowe ćwiczenia, np. układali puzzle przedstawiające Skawińskiego - głównego bohatera lektury. W ciekawy i przystępny sposób powtórzyli zagadnienia poruszane wcześniej na lekcjach języka polskiego. p.Lidia Lachowicz

               

              BIEG JÓZEFA
              2 czerwca odbył się 11 Bieg Józefa zorganizowany przez pana Janusza Żmijewskiego oraz Samorząd Uczniowski. W biegu wzięli udział reprezentanci różnych szkół z klas 6-8. Zawodnicy drużyn, którzy zajęli miejsca od 1 do 3 otrzymali – pamiątkowe dyplomy, medale oraz puchary dla szkoły, pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i medale. A oto tabela wyników: 1. Szkoła Podstawowa nr 376 im. Bohaterów Westerplatte (PIERWSZA DRUŻYNA) – 53 pkt. 2. SP 189 (PIERWSZA DRUŻYNA) – 50 pkt. 3. SP376 (DRUGA DRUŻYNA) – 48 pkt. 4. SP 189 (DRUGA DRUŻYNA) – 46 pkt. 5. Prywatna Szkoła Podstawowa i Liceum im Z. i J. Moraczewskich – 43 pkt. 6. SP 189 (DRUŻYNA UKRAINY) – 40 pkt.

               

              WYCIECZKA DO KOMISARIATU POLICJI
              Dnia 15.06.2023r. uczniowie klasy 4a i 4b wspólnie wybrali się na wycieczkę. Towarzyszyły nam wychowawczynie oraz pani pedagog. Zwiedzaliśmy Komisariat Policji Warszawa Rembertów. Gdy dotarliśmy na miejsce, najpierw weszliśmy do pomieszczenia, w którym przyjmowane są zgłoszenia i wysyła się policjantów na miejsce zdarzenia. Chwilę potem pan policjant pokazał nam magazyn z bronią. Następnie wszyscy poszliśmy do miejsca, gdzie chwilowo przetrzymuje się podejrzanych i sprawdza ich stan trzeźwości. Rozmawialiśmy też z paniami, które zajmują się wypisywaniem mandatów i przesłuchiwaniem podejrzanych. Później pan policjant zabrał wszystkich na mały poczęstunek, podczas którego rozmawialiśmy na temat odpowiedzialności prawnej nieletnich. Na koniec wycieczki udaliśmy się na parking, gdzie mogliśmy obejrzeć radiowóz policyjny. Chętne osoby mogły nawet wsiąść do radiowozu. To była bardzo udana wycieczka. Dzięki niej lepiej poznaliśmy zawód policjanta. Michał Odziemczyk, kl. IVa

          • Uczniowie Informują
            • Uczniowie Informują

              Zakończenie roku szkolnego 2022-2023

              Uroczystość zakończenia roku szkolnego odbyła się 23.06.203 o godzinie 9:15. Uroczystość rozpoczęłą się Mszą Świętą w podziękowaniu za szczęśliwie zakończony rok szkolny. Nauczyciele, Rada Rodziców i pan Dyrektor podziękowali wszystkim uczniom, którzy przyczynili się do świetnej atmosfery jaka panuje w Naszej Szkole i jakie wszyscy odnieśliśmy. Wszystko to możesz zobaczyć na fotografiach poniżej. Spróbuj znaleźć tam siebie :)

          • Festyn Rodzinny i Festiwal Twórczości Dziecięcej
            • Festyn Rodzinny i Festiwal Twórczości Dziecięcej

              Dnia 06.06.2023 w hali sportowej naszej szkoły odbył się Festyn Rodzinny połączony z Festiwalem Twórczości Dziecięcej. Na festyn zaprosiła dyrekcja SP 189 wraz z całą społecznością szkolną. Oto kilka migawek z imprezy

              Maciej R. z klasy VIa zaprezentował sie bardzo profesjonalnie.
              Z pewnością usłyszymy jeszcze wiele razy o jego sukcesach

              Zespół taneczny Zaczarowane Nutki jak zawsze zachwycił wszystkich gracją i wspaniały przygotowaniem

              Głos Rady Pedagogicznej :)

          • Kryzysowy Oddział Ratunkowy KOR
            • Kryzysowy Oddział Ratunkowy KOR

              Coraz więcej dzieci i młodzieży doświadcza trudności emocjonalnych, zmaga się z depresją i innymi zaburzeniami psychicznymi. WYcodząc naprzeciw temu problemowi przy wsparciu Dzielnicy  Śródmieście prowadzimy dla dzieci i młodzieży innowacyjne miejsce wsparcia emocjonalnego, które nazwaliśmy Kryzysowym Oddziałem Ratunkowym (KOR)

              Fundacja Zobacz ... Jestem
              Warszawa

          • Podziękowanie od POLIN
            • Podziękowanie od POLIN

              Za nami okrągła rocznica powstania w gettcie warszawskim, z okazji któej Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN miało przyjemność organizować jedenastą akcję społeczno-edukacyjną Żonkile (... czytaj więcej) 

              Z tej okazji nadano naszemu nauczycielowi panu Januszowi Żmijewskiemu dyplom honorowy za zaangażowanie wolantariatu szkolnego w ramach akcji społeczno edukacyjnej Żonkile w 80 rocznicę powsyania w gettcie warszawskim


              Dyrektor Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

          • Wycieczka do gabinetu weterynaryjnego
            • Wycieczka do gabinetu weterynaryjnego

              W dniu 10 maja klasa 2b wraz z wychowawczynią p. Ewą Łapińską i p. dyrektor Edytą Łodą - Chabros odwiedziła gabinet weterynaryjny Pani Lidii Cybulskiej-Przesław. Celem wycieczki było poznanie pracy weterynarza i zdobycie jak największej wiedzy na temat prawidłowej opieki nad zwierzętami domowymi. Lekarz weterynarii przekazał nam wiele cennych wiadomości dotyczących zdrowia naszych pupili, mówił m.in. o prawidłowym odżywianiu, szczepieniach i odrobaczaniu zwierząt. Dzieci miały możliwość obejrzenia w jaki sposób waży się psa oraz jak wygląda urządzenie do USG. Poznali narzędzia medyczne potrzebne do badania zwierząt. Duże wrażenie zrobiła na wszystkich sala operacyjna, w której są przeprowadzane zabiegi. Pan weterynarz wyjaśnił do czego służą znajdujące się w niej urządzenia. Uczniowie brali aktywny udział w spotkaniu i chętnie zadawali pytania.        Cała wizyta w przychodni przebiegała w miłej atmosferze. Pozwoliła ona uczestnikom na poznanie, choć po części, tego ciekawego i odpowiedzialnego zawodu. Na zakończenie wszyscy zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia. To była bardzo udana wycieczka.  

          • Nasza wspólna sprawa, ekologiczna Warszawa - zajęcia w ZTM
            • Nasza wspólna sprawa, ekologiczna Warszawa - zajęcia w ZTM

              9 maja uczniowie klas 1-3 wzięli udział w zajęciach komunikacyjnych zorganizowanych przez Zarząd Transportu Miejskiego. W ramach projektu „Nasza wspólna sprawa, ekologiczna Warszawa” omawiane były z dziećmi podstawowe zasady bezpiecznego podróżowania środkami miejskiej komunikacji publicznej.

              Z wyświetlanych w trakcie zajęć odcinków serialu „Pan Bilecik uczy” dowiedziały się m.in. co można przeczytać na przystanku, po co maluje się na nich żółte linie, dlaczego należy trzymać się poręczy w czasie podróży, czy wolno jeść w autobusie i jak należy się zachować w sytuacjach nadzwyczajnych.

              W części praktycznej zajęć pracownicy Miejskich Zakładów Autobusowych opowiadali uczniom o ekologicznych środkach transportu publicznego. Dzieci poznawały tajemnice autobusu elektrycznego, mogły obejrzeć niedostępne na co dzień zakamarki pojazdu - komorę silnika, pantograf i baterie. Ponadto, uczyły się zasad bezpiecznego wchodzenia i opuszczania autobusu oraz działania biletomatów i kasowników. Na zakończenie każde dziecko otrzymało książeczkę, z której mogło dowiedzieć się więcej o podróżowaniu po stolicy. To były bardzo interesujące i pożyteczne zajęcia.

          • Gazeta "Przerwa" - wydanie majowe
            • Gazeta "Przerwa" - wydanie majowe

              Spis treści:

              • Edytorial; Samorząd szkolny; Z życia szkoły; Sport; Hobby; Wywiad; Rozmowy z nauczycielami; Recenzja książkiPrzygody z Nelą - małą reporterką; Przepis na tartę; Święto Konstytucji; Apel 3-go Maja; Ciekawostki; Kot bengalski; Kącik psychologiczny

              pod redakcją Antoniny Głackiej

              Przeczytaj wydanie majowe

          • Warszawska Akcja „Lato w Mieście” 2023
            • Warszawska Akcja „Lato w Mieście” 2023

              Od 16 maja 2023 r. od godziny 16.00 rozpoczynają się zapisy do tegorocznej edycji Warszawskiej Akcji „Lato w Mieście”. Tak, jak co roku, w okresie ferii letnich, warszawscy uczniowie/uczennice oraz dzieci mieszkające w stolicy, będą miały zapewnioną opiekę oraz ofertę zajęć: sportowych, artystycznych, edukacyjnych i rekreacyjnych. Status uczennicy/ucznia przysługuje osobom pobierającym naukę w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych w okresie od 1 września do 31 sierpnia (oddział przedszkolny jest podstawową jednostką organizacyjną przedszkola i nie wchodzi w skład struktury organizacyjnej szkoły podstawowej). Do wzięcia udziału w Akcji zapraszamy również dzieci z Ukrainy, na takich samych zasadach jak dzieci warszawskie.

              Miasto wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców nie podwyższyło w tym roku opłaty dziennej pomimo wysokiej inflacji oraz wzrostu cen produktów żywieniowych, energii i transportu chcąc nadal zapewnić wysoki standard opieki oraz wyżywienia dla wszystkich uczestników. W tym roku wszystkich uczestników obowiązuje jednakowa stawka 50 zł dziennie, jednak w zmienionym podziale: 20 zł opłata za wyżywienie oraz 30 zł opłata za opiekę.

              Jak się zapisać?

              Zapisy do Akcji „Lato w Mieście” 2023, przy wsparciu elektronicznego systemu zgłoszeń rozpoczną się 16 maja 2023 r. od godziny 16:00 i potrwają do 28 maja 2023 r. do godz. 24:00 – zgodnie z zasadami postępowania rekrutacyjnego, zawierającymi szczegółowy harmonogram.

              Publikacja oferty placówek organizujących Akcję w elektronicznym systemie zgłoszeń nastąpi 16 maja 2023 r. o godz. 16.00.

              Rodzice dzieci rejestrują się na stronie: warszawa-latowmiescie.pzo.edu.pl za pomocą numeru pesel dziecka, następnie samodzielnie tworzą hasło. Po wprowadzeniu do systemu podstawowych informacji i wyborze turnusów feryjnych należy wskazać preferowane szkoły. Można wybrać dowolną liczbę szkół na każdy jednotygodniowy turnus, który trwa od poniedziałku do piątku (z wyłączeniem dni świątecznych oraz ostatniego tygodnia ferii letnich).

              Wszystkie informacje dotyczące Warszawskiej Akcji „Lato w Mieście” 2023 będą publikowane na bieżąco na stronie warszawa-latowmiescie.pzo.edu.pl 

              Harmonogram działania feryjnych punktów edukacyjnych

              Zapraszamy!

    • Kontakt

      • Szkoła Podstawowa nr 189 w Warszawie
      • 48 (22) 611 95 66; Fax: +48 (22) 611 95 66
      • ul. Dwóch Mieczy 5 04-491 Warszawa, województwo mazowieckie Poland
      • Administrcja strony: mczyzewski@eduwarszawa.pl
  • Nasze media

    • Logowanie