• Gazeta "Przerwa" - wydanie czerwcowe

... w ostatnim numerze:

SAPERZY
              Dnia 31 maja 2023r. do Szkoły Podstawowej nr 189 w Warszawie zawitali nietuzinkowi goście, a mianowicie Patrol Saperski z Jednostki Wojskowej nr 1230 Warszawa - Wesoła. Uczniowie klasy IV A i IV B wraz z wychowawczyniami, p. Lidią Lachowicz oraz p. Moniką Pachutą, mogli dowiedzieć się bardzo ciekawych rzeczy od dwóch przemiłych saperów: p. Adama Kosk i p. Damiana Króla. Zajęcia miały na celu przybliżenie pracy, jaką wykonują żołnierze - saperzy w wojsku. Dzieci mogły dowiedzieć się, jaka jest procedura podczas znalezienia niebezpiecznego i wybuchowego przedmiotu pochodzenia wojskowego. Zobaczyły, w jakich ubraniach pracują żołnierze, tj. w ciężkich kamizelkach oraz hełmach. Dodatkowo podczas prezentacji sprzętu czwartoklasiści zapoznali się z działaniem wykrywacza metali i georadaru. Dzieci były zadowolone, ponieważ zajęcia były bardzo ciekawe. Zadawane pytania, na które odpowiadali saperzy, były precyzyjne i konkretne. Saper wykonuje pracę wysokiego ryzyka, a przy tym dba o nasze bezpieczeństwo. Być może kiedyś któryś z uczniów wybierze właśnie ten zawód. W następnym roku szkolnym planowane są zajęcia z Patrolem Saperskim nr 17 w terenie, gdzie dzieci będą mogły samodzielnie poszukać skarbów. Bardzo dziękujemy za wizytę i do zobaczenia w przyszłym roku szkolnym! Karol Kosk, kl. IVa (...)

KAWIARENKA NAUKOWA
              Dnia 16 czerwca 2023r. w sali nr 213 odbyło się spotkanie w ramach Kawiarenki Naukowej. Brali w nim udział uczniowie klasy VIIb. Młodzież miała okazję przypomnieć sobie treść utworu ,,Latarnik” , którego autorem jest Henryk Sienkiewicz. Siódmoklasiści rozwiązywali quizy zamieszczone na stronach internetowych, grali w planszową grę dydaktyczną dotyczącą lektury, a także wykonywali dodatkowe ćwiczenia, np. układali puzzle przedstawiające Skawińskiego - głównego bohatera lektury. W ciekawy i przystępny sposób powtórzyli zagadnienia poruszane wcześniej na lekcjach języka polskiego. p.Lidia Lachowicz

BIEG JÓZEFA
              2 czerwca odbył się 11 Bieg Józefa zorganizowany przez pana Janusza Żmijewskiego oraz Samorząd Uczniowski. W biegu wzięli udział reprezentanci różnych szkół z klas 6-8. Zawodnicy drużyn, którzy zajęli miejsca od 1 do 3 otrzymali – pamiątkowe dyplomy, medale oraz puchary dla szkoły, pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i medale. A oto tabela wyników: 1. Szkoła Podstawowa nr 376 im. Bohaterów Westerplatte (PIERWSZA DRUŻYNA) – 53 pkt. 2. SP 189 (PIERWSZA DRUŻYNA) – 50 pkt. 3. SP376 (DRUGA DRUŻYNA) – 48 pkt. 4. SP 189 (DRUGA DRUŻYNA) – 46 pkt. 5. Prywatna Szkoła Podstawowa i Liceum im Z. i J. Moraczewskich – 43 pkt. 6. SP 189 (DRUŻYNA UKRAINY) – 40 pkt.

WYCIECZKA DO KOMISARIATU POLICJI
              Dnia 15.06.2023r. uczniowie klasy 4a i 4b wspólnie wybrali się na wycieczkę. Towarzyszyły nam wychowawczynie oraz pani pedagog. Zwiedzaliśmy Komisariat Policji Warszawa Rembertów. Gdy dotarliśmy na miejsce, najpierw weszliśmy do pomieszczenia, w którym przyjmowane są zgłoszenia i wysyła się policjantów na miejsce zdarzenia. Chwilę potem pan policjant pokazał nam magazyn z bronią. Następnie wszyscy poszliśmy do miejsca, gdzie chwilowo przetrzymuje się podejrzanych i sprawdza ich stan trzeźwości. Rozmawialiśmy też z paniami, które zajmują się wypisywaniem mandatów i przesłuchiwaniem podejrzanych. Później pan policjant zabrał wszystkich na mały poczęstunek, podczas którego rozmawialiśmy na temat odpowiedzialności prawnej nieletnich. Na koniec wycieczki udaliśmy się na parking, gdzie mogliśmy obejrzeć radiowóz policyjny. Chętne osoby mogły nawet wsiąść do radiowozu. To była bardzo udana wycieczka. Dzięki niej lepiej poznaliśmy zawód policjanta. Michał Odziemczyk, kl. IVa

• Uczniowie Informują

Zakończenie roku szkolnego 2022-2023

Uroczystość zakończenia roku szkolnego odbyła się 23.06.203 o godzinie 9:15. Uroczystość rozpoczęłą się Mszą Świętą w podziękowaniu za szczęśliwie zakończony rok szkolny. Nauczyciele, Rada Rodziców i pan Dyrektor podziękowali wszystkim uczniom, którzy przyczynili się do świetnej atmosfery jaka panuje w Naszej Szkole i jakie wszyscy odnieśliśmy. Wszystko to możesz zobaczyć na fotografiach poniżej. Spróbuj znaleźć tam siebie :)

• Festyn Rodzinny i Festiwal Twórczości Dziecięcej

Dnia 06.06.2023 w hali sportowej naszej szkoły odbył się Festyn Rodzinny połączony z Festiwalem Twórczości Dziecięcej. Na festyn zaprosiła dyrekcja SP 189 wraz z całą społecznością szkolną. Oto kilka migawek z imprezy

Maciej R. z klasy VIa zaprezentował sie bardzo profesjonalnie.
              Z pewnością usłyszymy jeszcze wiele razy o jego sukcesach

Zespół taneczny Zaczarowane Nutki jak zawsze zachwycił wszystkich gracją i wspaniały przygotowaniem

Głos Rady Pedagogicznej :)

• Kryzysowy Oddział Ratunkowy KOR